Δευτέρα 6 Απριλίου 2009

ΠΑΜΙΣΟΣ ΑΡΙΟΣ - ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ 1-3 Διεκδικεί με αξιώσεις την άνοδο στην Α' τοπική

Πάρα πολύ κοντά στο κυνήγι της δεύτερης προνομιούχου θέσης που οδηγεί σε άνοδο στην Α' Τοπική έμεινε η Νίκη Πλάτης που πέρασε νικηφόρα με 3-1 από την έδρα του Παμισου Άριος.
Ετσι η φιλιατρινή ομάδα πλησίασε στον πόντο τον Αστέρα Βαλύρας δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε. Ο Πάμισος Αριος άνοιξε το σκορ στο 33’ με τον Κωστόπουλο, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν πριν τη λήξη του ημιχρόνου (44’) με τον Λυμπερόπουλο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη Πλάτης προσπάθησε να πάρει τη νίκη και τα κατάφερε με δύο γκολ προς το τέλος.
Στο 81’ ο Αλμπάν έκανε το 1-2 και στο 88’ ο Καραχάλιος το τελικό 1-3.
Το ματς σφύριξε ο Δ. Γιαννόπουλος, με βοηθούς τους ..........