Β' Τοπική 1ος Όμιλος. Αποτελέσματα 18ης Αγωνιστικής

Η βαθμολογία της 18ης Αγωνιστικής

Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2011

Σημαντικό τρίποντο για την Νίκη Πλάτης. Νίκησε 3-2 την Μικρομάνη

Μία πολύ σπουδαία νίκη πέτυχε η Νίκη Πλάτης κόντρα στον Αστέρα Μικρομάνης. Οι παίκτες του Λάκη Γαλανόπουλου παρουσιάστηκαν σοβαροί στον αγωνιστικό χώρο χωρίς όμως να του λείπουν οι διακυμάνσεις στην απόδοση και κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 3-2.
Το πρώτο γκολ στον αγώνα πέτυχε στο 6ο λεπτό ο Κοτσιράς μετά από πάσα του Σικαλιά. Λίγα λεπτά μετά η Μικρομάνη με τον Μπούρα ισοφάρισε φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.
Στο 30 οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κανουν την ανατροπή με τον Αντωναίο δίνοντας προβάδισμα στην Μικρομάνη.
Όμως η Νίκη πλάτης παρά το ότι ............

βρισκόταν πίσω στο σκορ, δεν έδειχνε ότι θα παραδοθεί εύκολα και ανεβάζοντας στροφές καταφέρνει 10 λεπτά πιο μετά και συγκεκριμένα στο 40 μετά από χτύπημα κόρνερ του Παρασκευόπουλου ο Ασημακόπουλος με κοντινό σουτ ισοφαρίζει τον αγώνα σε 2-2.

Το τελικό 3-2 έγινε στο 60’, όταν ο Βλασόπουλος σούταρε. Η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Κοτσιράς την έστειλε στα δίχτυα δίνοντας στην ομάδα τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις:

ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ: Λινάρδος, Τζόρβας, Κ. Σάμπαλης, Γ, Σάμπαλης (58’ Μπακούρος), Π. Ασημακόπουλος, Γκρέτσα, Σικαλιάς (60’ Κ. Βλασσόπουλος), Σ. Βλασσόπουλος, Παρασκευόπουλος (73’ Παγάνης), Κοτσιράς, Κωνσταντόπουλος.

ΜΙΚΡΟΜΑΝΗ: Ματθαίος - Λίβας, Φέστας, Χασάπης (65’ Δημητρίου), Ζούζουλας, Γ. Σκαρπαλέζος, Αλεξόπουλος, Μ. Σκαρπαλέζος, Αντωναίος, Μπούρας, Σταθόπουλος, Δ. Φράγκος (70’ Νινιός).