Διαβάστε περισσότερα...

Σάββατο 24 Απριλίου 2010

Νίκη Πλάτης - Άμφεια 3-1. Ενα δίλεπτο ήταν αρκετό για να κλειδώσει η νίκη.

Δυο γκολ από τον Γιάννη Βενετσανάκο κλείδωσαν οριστικά την νίκη.

"Αποστολή τρίποντο" εξετελέσθη με πλήρη επιτυχία για την Νίκη πλάτης σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό γήπεδο Φιλιατρών κόντρα στον αντίπαλο της Παπαφλέσσα Άμφειας.
Η ομάδα του Τάκη Παναγόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έδειξε από την αρχή τα δόντια της στην ομάδα της Άμφειας δημιουργώντας ευκαιρίες από το δεύτερο κι όλας λεπτό και ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Κούλη Γεωργακόπουλο.

Έκτοτε και μέχρι το 36 η Νίκη Πλάτης είχε δημιουργήσει πολλές ..............

ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα της αλλά μετά από μια στιγμιαία αδράνεια στην άμυνα δέχτηκε από την Άμφεια την ισοφάριση.

Στην επανάληψη και στο 60ο λεπτό ο Γκρέτσας τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει. Την θέση του πήρε ο Βενετσανάκος όπου λίγα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για την Νίκη Πλάτης.
Δύο λεπτά αργότερα στο 66 ο Βενετσανάκος με νέο σουτ κοντά στην εστία, έγραψε το 3-1 για την Νίκη πλάτης. Σκορ που παρέμεινε μέχρι και το 90ο λεπτό.